SAKLI ENERJİ

SAKLI ENERJİ
Her şey parmaklarının ucunda sanki.

Bana şikayet etmediğimiz olaylardan örnek verin. Elimizde ne olursa olsun yetinmeyi bilmediğimiz ve hep daha iyisini istediğimiz. Listeleme yapsak art arda sıralarız. Çünkü neyimiz olursa olsun daha iyisini isteriz. Eksik olan ne olabilir sizce bunu istemek için hiç düşündünüz mü? Evet en iyisi bizim de hakkımız ama bu hakka sahip olmak için ne yapıyoruz sizce. Daha iyisini istemek için sizce elimizdekilerin kıymetini anlıyor muyuz? Dişimiz ağrır en önemlisi diş ya deriz, gözümüz bozulur göz çok önemli deriz, ayaklarımız su toplar ayaksız olmaz deriz ama hepsinin ayrı ayrı önemi olduğunu ve asla ayrım yapılamayacağının farkında olup kendimize iyi bakmak için asla çaba sarf etmeyiz. Sağlıksız yediğimiz besinlerin hepsini buraya sıralayabilirim.

Hayatımızda ki hiç bir şeyden memnun değiliz. Hep bir şikayet yakınma oflama ve puflama. Şikayet desen gırla ama çabalama desen sıfır. Kendimizi övmeye gelince en mükemmeli bizleriz. Hayatın kısa olduğunu ve çok uyumanın bile zaman kaybı olduğunu ancak düşününce hatırlıyoruz. Oysa ki bir şeyler için geç kalmadan elimizi çabuk tutsak yaşadığımız şartlar altında elimizden gelenin en iyisini yapsak belki hayal ettiğimiz o yurt dışı turuna çıkılacak ya da o hayalini kurduğun mesleğe kavuşacaksın ya da diyerek çok uzatabilirim bunu.

Hayatta ki enerjiye o kadar çok inanıyorum ki. Enerjini bırakmadıkça hep olumlu düşündükçe bence olmayacak bir şey yok. Bir kez olmaz belki iki kez ama ya sonunda kavuşursan? Bence denemeye kesinlikle değer. Kanepenin üzerine oturup boş boş sırıtıp hadi pozitif enerji yayıyorum ben demekten bahsetmiyorum. Hep pozitif ol asla karamsar olmada demiyorum fakat bazı şeylerin farkına vardığın an karamsarlıklarının belki dakikalarca belki de saniyelerce süreceğini fark edeceğinden bahsediyorum.

Ne zaman memnun olmaya başlayacağız. Ne zaman birilerinin bizi memnun etmesini beklemek yerine elimizdekiler kıymetini anlayacağız. Biz daha iyisini istesek ne olur ki elimizdekinin kıymetini bilmedikten sonra onu da mutlaka bir gün kaybedeceğiz. En iyisini istediğimiz için hep bu haldeyiz oysa ki her güzel de bir kusur her kusurda da saklanmış binlerce güzellik var fark edemediğimiz. Bütün güzelliklerin ve elimizdekilerin fark edilmesi ve evrene yaydığımız pozitif enerjiyle ömür geçirme dileğiyle.

Hoşça’kalın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir